SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Žaluzie Praha

Žaluzie Praha -  Interiérové ​​rolety vs. žaluzie. Co je lepší?

Věčný boj dvou nejčastěji používaných stínících technik. Rozhodli jsme se dilema, které řeší nejeden majitel nemovitosti rozlousknout a přijít jí na kloub. Připravili jsme pro vás souhrn všech výhod a nevýhod obou stínění. Tak se pojďme společně podívat okenním roletám a vnitřním žaluziím na zoubek.

Žaluzie patří k nejpopulárnějším druhům stínění v domácnostech. Jsou cenově přijatelné a nabízejí obrovskou škálu barev a materiálů – kromě tradičních hliníkových žaluzií existují dřevěné, bambusové a plissé. Objednat si také můžete okenní žaluzie na míru podle parametrů vašeho okna a přizpůsobit si zastínění interiéru.

Ovládání horizontálních žaluzií je téměř vždy manuální a funguje na principu řetízku či otáčivé tyčinky. Pomocí nich si můžete nastavit žaluzie tak, jak vám bude příjemné – roztáhnout, pustit jen trochu světla, úplně roztáhnout apod. Jejich hlavní nevýhodou je údržba. Oproti ostatním druhům stínění se žaluzie do plastových oken poměrně špatně čistí (nejde-li o speciální látkové žaluzie). Nemůžete je jen tak sundat jako závěs a hodit do pračky. Je potřebný čas a trpělivost.

Výhody

    Ovládáním si můžete přizpůsobit intenzitu zastínění a propustnost světla
    Pestrá škála barev a materiálů, a to jak u horní a dolní lišty, tak u lamel
    Horizontální i vertikální provedení
    Jednoduché ovládání (nejčastěji pomocí řetízku)
    Vybrané látkové žaluzie lze prát v pračce

Nevýhody

    Usazuje se na nich prach
    Náročnější na údržbu
    Nezabraňují oteplování interiéru (protože jsou umístěny až uvnitř místnosti)
    Nejsou moc kompatibilní s malými dětskými ručičkami a zvědavými zvířaty


Po žaluzií druhé nejpoužívanější stínění. A není se čemu divit. Rolety do oken jsou praktickým a stylovým doplňkem interiéru. Stejně jako žaluzie se pyšní mnoha barevnými kombinacemi a rovněž nabízejí i alternativu – objednat si látkové rolety na míru. Stínění tak dokonale splyne s interiérem či jej naopak oživí neotřelými barvami.

Vnitřní rolety bývají tradiční horizontální a vyrobeny ze speciální látky, která se poměrně snadno udržuje. Mnohdy je dokonce možné zatemňovací rolety sundat a vyprat je v pračce! Vybírat můžete z látek s různou propustností světla.

Oblíbenou variantou jsou okenní rolety den a noc, které v sobě kombinují dvě látky – s vyšší propustností na den (náhrada záclon) as nízkou propustností na noc (black out rolety pro perfektní zatemnění místnosti). Pomocí ovládání si nastavíte intenzitu stínění podle aktuálních potřeb.

Další vynikající variantou jsou screenové rolety ze speciální směsi skelného vlákna, PVC a polyesteru. Jsou odolné proti povětrnostním vlivům, propustí jen minimum světla a zároveň ponechají výhled z okna.

Výhody

    Jednoduché čištění
    Vybrané látkové rolety lze prát v pračce
    Možnost zvolit si látku (roletu) s vhodnou propustností světla
    Pestrá škála barev a motivů

Nevýhody

    Většinou není možné ovlivnit intenzitu stínění (kromě stínících rolet den a noc)

Závěr

Pokud bychom měli vybrat jedno stínění na pomyslné první místo, byly by to rolety den a noc. A to hlavně kvůli snazší údržbě oproti žaluzím a možnosti uzpůsobit si propustnost světla. Navíc vypadají velmi stylově a elegantně. Nezapomeňte však, že do každého interiéru se může hodit něco jiného. Rozhodujte se proto nejen podle typu okna, ale také podle zařízení místnosti. 

Žaluzie ceník

Najdete u nás na webu https://www.zaluzie-levne.cz/

Náhodné inzeráty

Jirka
Bach Robert
Martin
Bertik
Anetka
Pino

Poslední komentáře