SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

UV dezinfekce vzduchu

UV dezinfekce vzduchu - UV-C paprsky mohou být účinným prostředkem k dezinfekci vzduchu. Americká inženýrská organizace ASHRAE označuje jednu ze „strategií“ dezinfekce vzduchu. Dekontaminace vzduchu v horní části místnosti UV zářením pomáhá předcházet šíření viru SARS-CoV-2.

UV-C je záření o vlnové délce 200-280 nm s téměř sto let ověřenou biocidní aktivitou. UV-C paprsky zabíjejí plísně a bakterie a inaktivují viry. V Americe hrají UV-C paprsky roli jako doplňková filtrační technika v boji proti riziku tuberkulózy. Studie Bostonské univerzity zjistila, že dávka 5 mJ/cm² UV-C záření inaktivovala 99 % viru SARS-CoV-2 během 6 sekund. Výzkumníci odhadli, že dávka 22 mJ/cm² inaktivuje virus o 99,9999 % během 6 sekund 25 s [15]. Tyto studie byly zaměřeny na konkrétní produktové řešení a probíhaly v laboratorních podmínkách
Klady a zápory nepřetržitého provozu UV-C

Dávka záření pro daný virus závisí na vlnové délce UV-C, typu viru a jeho prostředí (např. velikosti vodní kapky obsahující virus). Nejúčinnějším zářením pro dezinfekci vzduchu je záření o vlnové délce v rozmezí 250-280 mm. Ve stávajících UV lampách se nejčastěji používá světlo o vlnové délce 254 nm.

Náhodné inzeráty

Zoran Planinčič
ivan26
Peterko7
Dannycze
Ostravakzobak
Sovič

Poslední komentáře