SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Stěhování pian - Jak převézt piano? Doprava klavíru

Všichni víme, že klavíry jsou těžké. Ty nejtěžší mohou vážit až 300 kg. Proto je snadné nástroj poškodit. Nejvíc nás mrzí, když je náš nástroj vizuálně dobře udržovaný. Těžko se pak smíří s případným škrábnutím nebo promáčknutím.
Klavíry mají nejčastěji madla na zadní straně na každé straně. Mohou se pohybovat po rovné zemi, protože mají tzv šoupátka nebo válečky, t. j. železná nebo mosazná kola. Poté můžete ujet několik metrů, i když pohyb nástroje vyžaduje sílu, protože válečky obvykle nemají ložiska. V případě podlah citlivých na váhu, jako jsou parkety, aby se nepoškodily, je nejlepší umístit pod válečky deky.

Pokud chceme nástroj převézt z přízemí do přízemí, je nejlepší použít nábytkový vozík. Jedná se o čtyřkolový vozík o rozměrech cca 65x45x25, potažený gumou proti pádu nástroje při manévrech. Poté byste měli nástroj zvednout a umístit pod něj vozík. Nejlépe je použít zmiňovaná madla vzadu u piana (jedna ruka) a pod stolkem s klávesami (druhá ruka) minimálně ve dvou lidech. Dalším způsobem je zvednout nástroj pouze na jedné straně do takové výšky (asi 45 stupňů), aby bylo možné zasunout vozík. Při zvedání spočívá část závaží na opačném okraji nástroje (měl by být chráněn houbou nebo dekou).
V úzkých průchodech a rozích lze s nástrojem pohybovat vertikálně, na jedné ze stran. Je to však těžké a je lepší, když to dělají zkušení a inteligentní lidé...

Stěhování klavíru

Jak na to? Více na našich webových stránkách

https://www.stehovanibulldog.cz/stehovani-pian

Náhodné inzeráty

Honzik
Peterko7
Tommy17
golfscorpion
Robin
love and friendship

Poslední komentáře