SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Rekonstrukce bytu Praha 8

Rekonstrukce bytu Praha 8 - tarý dům je loterie, ale takový hazard občas nese své ovoce. 100 let stará nemovitost: co to je, jak s ní naložit, kolik stojí a potřebujete k ní speciální doklady? Řekneme to v tomto článku.
Pochopení, jaký druh domu by měl být nakonec postaven

Samozřejmě před zahájením jakékoli rekonstrukce musíte jasně pochopit, co chcete nakonec vidět. To platí i pro byt v nově zprovozněné novostavbě a dům, který už možná slaví 100 let. Oblasti takového prostoru vám často umožňují navrhovat v nejodvážnějších a nejnáročnějších stylech. Nezapomeňte však, že váš 100 let starý dům může být na seznamu památek a pak už nemusí být vůbec žádný manévrovací prostor. Než začnete s projektantem vypracovávat projekt, musíte si být 100% jisti, že váš dům je obyčejná průměrná stavba. A teprve potom vám náš designér rád pomůže rozhodnout, jaký vzhled vašeho nového domova vám bude funkčně i charakterově vyhovovat.

Rozbor domu z hlediska možnosti rekonstrukce

Rekonstrukce 100 let starého domu není nejjednodušší úkol, jaký si lze představit. Vše bude samozřejmě záviset na výchozím stavu. Snad celou tu dobu měl dobré majitele, kteří měli příležitost provádět kosmetické a kapitálové opravy včas. Pokud však není v nejlepší kondici, je situace úplně jiná. Abyste pochopili, jaká vaše stavba doopravdy je, musíte provést analýzu domu na možnost rekonstrukce. Můžete tak pochopit, zda se vyplatí investovat do rekonstrukcí, nebo zda bude jednodušší a levnější starou budovu zbourat a na jejím místě postavit novou.

Nejprve je nutné provést studii starého základu a vlastností půdy na jeho základně. Pokud plánujete provést rozšíření, změnit střechu a zapojit se do jakékoli další dodatečné úpravy, která zahrnuje změnu zatížení konstrukce (a to s největší pravděpodobností uděláte), pak je třeba prozkoumat i samotnou konstrukci. Většinou to dělají jednotliví specialisté a odbornost samozřejmě stojí peníze. Proto vám doporučujeme, abyste okamžitě zjistili, v jakém roce byla nadace nalita a jaké technologie byly v té době použity pro stavbu domů. To pomůže pochopit, zda stojí za to utrácet peníze za odborné znalosti, nebo zda je lepší okamžitě odmítnout myšlenku výstavby.

Druhým krokem je kontrola komunikace uvnitř domu. Podléhají výměně, v jakém stavu jsou ty, které tam aktuálně jsou, lze namontovat nový typ topení, když vám stávající nevyhovuje? Než se rozhodnete pro rekonstrukci, určitě byste měli najít odpovědi na všechny tyto otázky, protože pokud plánujete bydlet v pohodlí, asi se vám nebude líbit utrácet šílené peníze za topení a neustále přihazovat dříví do starých kamen.

A třetí nejdůležitější věcí je předem se ujistit, že váš dům není historickou budovou. Obvykle je rekonstrukce, a tím spíše demolice takových objektů, buď velmi náročná a plná formalit, nebo vůbec nemožná.
Získání povolení k rekonstrukci historického domu

Rekonstrukce bytu

Více o nás na našem webu: https://www.korpstav.cz/

 

Náhodné inzeráty

Pino
Zoran Planinčič
Farma Kapsa
Honza
Ostravakzobak
Filip Eisner

Poslední komentáře