SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu - Půdní úpravy a povolení

Součástí stavby rodinného domu je často i následná úprava podkroví . Pokud se po nějaké době chceme v takové budově nebo ve starém domě přestěhovat do podkroví, vyplatí se zjistit, zda k tomu potřebujeme povolení.

Pokud máme k dispozici starý dům nebo novostavbu, je možné přizpůsobit podkroví v každé situaci. Dokud však nebudeme znát technický stav budovy, neměli bychom provádět žádné renovace nebo rekonstrukce.

Pokud chcete podkroví upravit jako obytný prostor, rozhodně byste si měli zkontrolovat jeho výšku. Z vhodných technických podmínek vyplývá, že podkrovní místnosti nemohou být nižší než 2 metry. Dále je třeba zkontrolovat technický stav střechy. Střecha by měla mít dokonalou tepelnou izolaci a také izolaci proti vlhkosti a dešti. Další technickou podmínkou, kterou je třeba ještě splnit, je zjistit, zda lze do podkroví vyvést všechny potřebné inženýrské sítě.

Pokud chcete změnit způsob využití podkroví, stačí takové práce nahlásit starostovi. Podle stavebního zákona však každá rekonstrukce starého domu v podkroví, která bude zahrnovat konkrétní stavební práce, vyžaduje stavební povolení. Mezi takové práce patří mimo jiné vložení nového okna do sklonu střechy s porušením její konstrukce. Pokud bychom chtěli kompletně vyměnit krov nebo jej zpevnit, je potřeba i stavební povolení.

Rekonstrukce domu

Více o nás na našich webových stránkách https://www.korpstav.cz/

 

Náhodné inzeráty

love and friendship
golfscorpion
Eddie
Tommy17
Fandarocker
Bertik

Poslední komentáře