SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - bytové domy

Při provětrávání systému se na rozdíl od tzv. kontaktního, při kterém se lepí izolace přímo na fasádu, upevní na stěnu nosný rošt, do kterého se tepelná izolace vloží. Rošty vytvářejí po celé výšce stěny nepřerušenou vzduchovou mezeru, která má za úkol odvětrávat procházející vlhkost.  


rodinné domy
Mnoho výhod může přinést provětrávaná fasáda i rodinným domům. Majitelem a architektem poskytuje značnou svobodu při ztvárnění fasády. Nemusí se omezovat pouze na omítku, ale mají na výběr ze široké škály povrchových úprav - dřevěné, keramické či kamenné obklady, různé desky, kazety či lamely. Majitelé rodinných domů jistě ocení i vysokou míru bezpečnosti z pohledu kondenzace vodních par, provětrávaná vzduchová mezera zajišťuje velmi účinný odvod vlhkosti z povrchu izolantu. Investora může zajímat nejen architektonické řešení, ale i ochrana před hlukem a přehříváním interiéru. Provětrávaná fasáda má výrazně vyšší zvukový útlum jako kontaktní. Ochranu před požárem zas zajišťuje nehořlavá minerální vlna v kombinaci s kovovým roštem a nehořlavým obkladem. Interiéry domů zateplených provětrávanou fasádou jsou chráněny před přehříváním mnohem lépe, než při kontaktním zateplení.


Řešení pro starší chaty a chalupy
Většina chat a chalup má původní fasádu obloženou dřevem či lícovkami a často také "trpí" problémy se zvýšenou vlhkostí obvodových zdí. Pro jejich zateplení je vhodnější provětrávaný systém mnohem více jako kontaktní. Povrchová úprava provětrávaných fasád na chalupách nebo chatách se řeší většinou vodorovně orientovaným dřevěným obkladem, který ideálně chrání stavbu před povětrnostními podmínkami a zároveň zapadá do okolního horského nebo vesnického prostředí. Nadměrná vlhkost se lépe odvětrává vzduchovou mezerou a izolace minerální vlnou dobře propouští vodní páry.
Skladba provětrávané fasády

Roštové (provětrávané) fasády jsou nejčastěji používané při administrativních, obchodních a průmyslových stavbách. V současnosti jsou stále více populární i na rodinných domech. Na tento typ obvodových stěn jsou kladeny stejné požadavky funkčnosti jako na stěny s kontaktním zateplením. Skladba roštové fasády je typická odvětrávanou vzduchovou mezerou, která je obvykle za pohledovou vrstvou z exteriéru. Tou mohou být dřevěné, keramické, kamenné, kovové nebo plastové obklady případně omítka jako při kontaktním zateplení. Odvětraná mezera v provětrávané fasádě odvádí vlhkost z konstrukci stěny. Dalšími výhodami této konstrukce jsou jednodušší vyrovnání křivých stěn, variabilita pohledové vrstvy, a protože je to suchý proces, možnost aplikace iv podmínkách, Kotri jsou pro kontaktní zateplení limitující.

Provětrávaná fasády

Více o nás viz link: Provětrávaná fasáda

Náhodné inzeráty

Martin
Pino
golfscorpion
Ostravakzobak
ivan26
Renca

Poslední komentáře