SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Moderní odvětrávané fasády jsou řešením, které stále častěji volí jak projektanti, tak investoři. Tento typ fasádních systémů se používá prakticky ve všech typech nových i rekonstruovaných budov, včetně bytových, kancelářských a průmyslových budov, ale i budov veřejné správy a komunikační infrastruktury (železniční stanice, letiště a přístavy, čerpací stanice atd.).

Provětrávané fasády jsou vytvořeny pomocí izolační vrstvy, která těsně přilne ke stěně a vnějšímu obkladu (fasádní panel), chránící před nepříznivými povětrnostními vlivy. Mezi vrstvou izolace a deskami je tzv ventilační štěrbina, která umožňuje volné proudění vzduchu. Z tohoto důvodu je moderní provětrávaná fasáda skvělým způsobem, jak budovu nejen zateplit, ale také vylepšit její vzhled.
Provětrávaná fasáda - nejdůležitější výhody

Hlavní výhodou odvětrávaných fasád je, že umožňují celé stěně dýchat, což snižuje riziko kondenzace. Provětrávaná fasáda také zajišťuje konstantní teplotu a tlak páry, což zase umožňuje dosáhnout příznivých tepelných parametrů požadovaných stavebními předpisy.


Mezi další výhody provětrávaných fasád patří:

    žádné tepelné mosty,
    požární ochrana,
    malé odchylky vlhkosti a teploty v nosné konstrukci,
    pevné rozměry obkladového materiálu,
    široký sortiment nosných konstrukcí.

Správně provedené odvětrávané fasády s národním nebo evropským technickým posouzením zaručují trvalý a bezpečný provoz. Je však třeba připomenout, že kvalita projektové dokumentace má také velmi velký vliv na životnost, bezpečnost a provozní parametry tohoto typu systémů. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě stěn, ke kterým bude odvětrávaná fasáda připevněna. Měly by splňovat požadavky projektové a schvalovací dokumentace.

Provětrávané fasády

Více o nás viz web https://www.zelenyprojekt.cz/

 

Náhodné inzeráty

Tommy17
Ostravakzobak
Zoran Planinčič
Honza
Anetka
Fandarocker

Poslední komentáře