SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Co je provětrávaná fasáda?

Systém odvětrávané fasády je řešení obkladu používané vně budovy, nazývané lehká suchá metoda. Konstrukce takové fasády se skládá z kovového rámu, který je připevněn ke stěně. Na krov se následně montuje tepelná izolace a obkladové desky. Vznikne tak mezera (měla by být široká 2,5-3 cm), která zajišťuje stálou cirkulaci vzduchu, která následně chrání nosnou stěnu před chladem i teplem. Kromě toho je odstraněna vlhkost. V některých případech je možné zateplení fasády vynechat , ale je třeba dbát na to, aby mezi stěnou a obkladem zůstala mezera.

Systém odvětrávané fasády tvoří:
• spodní konstrukce – kovová, hliníková nebo dřevěná,
• izolační vrstva – polystyren nebo minerální vata,
• vnější plášť.

Pokud jde o to, kde lze použít provětrávanou fasádu, možnosti jsou nekonečné. Tento typ fasád bude dobře fungovat v nových i starých budovách, včetně zděných, železobetonových nebo rámových konstrukcí. Tento systém se donedávna používal především v luxusních budovách a větších investicích. Odvětrávané fasádní obklady jsou dnes běžné i v bytové výstavbě. Je to dáno výhodami tohoto řešení – probíráme je na konci článku.

Důležité: větrání fasády je nutné, když je pod fasádním obkladem izolační materiál, protože hromadící se vlhkost může zhoršit jeho tepelně izolační vlastnosti.

Provětravané fasády

Více o tom zde: https://www.zelenyprojekt.cz/

Náhodné inzeráty

Dannycze
Jirka
Mára
Honza
Eddie
ivan26

Poslední komentáře