SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Méně používaným, ale také oblíbeným způsobem izolace stěn je lehký suchý způsob. Místo omítky se pak dům dodělá deskami, tvarovkami, deskami nebo panely. Vznikne tak provětrávaná fasáda. Podívejte se, čím je jedinečný.

Stavba provětrávané fasády začíná montáží mřížky . Vyrábí se z desek nebo speciálních systémových lišt. Mezi prvky roštu se vkládají desky z vlny nebo polystyrenu. Zde se zpravidla nepoužívá žádné lepidlo. Desky vyžadují pouze hmoždinky (a ne vždy). Desky, tvarovky, panely nebo desky se k mřížce připevňují hřebíky, šrouby nebo speciálně vyvinutými spojkami, charakteristickými pro daný systém. Mezi obkladem a izolací je ponechána mezera pro zajištění ventilace . Díky němu dochází k odvodu vlhkosti zpod fasády.

Fasádní větrání

Fasáda z prken , stejně jako ostatní prvky připevněné k roštu , se doporučuje odspodu odvětrávat . Díky tomuto řešení dochází k volné výměně vzduchu. V létě, kdy je jižní fasáda prohřívána slunečními paprsky, horký vzduch stoupá vzhůru a je nahrazen vzduchem chladnějším. Tento přirozený pohyb vzduchu zajišťuje, že se stavební konstrukce příliš nezahřívá. V zimě je však vlhký vzduch odsáván, čímž se minimalizuje riziko vlhnutí příček, díky čemuž se mimo jiné zlepšuje akustická izolace a komfort užívání domu. Odvětrání fasády je nutné zejména tehdy, když je pod fasádním obkladem izolační materiál. Vlhkost může způsobit zhoršení jeho tepelně izolačních vlastností. To se týká především minerální vlny – kamenné nebo skleněné nebo dřevěné vlny .

Fasádní obklad musí být tedy od tepelné izolace vzdálen 2-3 cm . Takto široký větrací prostor získáme přibitím dalších latí do roštu(podél trámů). Při vertikálním nebo diagonálním uspořádání desek jsou latě umístěny kolmo k nosníkům mřížky. Před připevněním latí musí být v případě izolace z minerální vlny vrstva tepelné izolace překryta větruodolnou membránou. Jeho pruhy jsou uspořádány vodorovně, počínaje spodní částí stěny a postupující nahoru. Membrána je k nosníkům připevněna sponkami. Ve spodní části fasády by měl být otvor pro přívod vzduchu do větracího prostoru, stíněný děrovaným plechem, aby se zabránilo vnikání ptáků, hlodavců a hmyzu do obkladu. Výstup z větracího prostoru probíhá po horní hraně fasády.

Provětrávaná fasády

Více o nás na: https://www.zelenyprojekt.cz/

Náhodné inzeráty

Ostravakzobak
katlov
Filip Eisner
Peterko7
love and friendship
Farma Kapsa

Poslední komentáře