SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Co je provětrávaná fasáda - jaké jsou její vlastnosti?

Fasáda je zodpovědná nejen za vzhled budovy - plní řadu úkolů, jako je ochrana tepelně izolační vrstvy před vnějšími faktory a odvádění vody ze srážek. Co je to provětrávaná fasáda a jaká je její struktura?

Co je provětrávaná fasáda?

Fasáda je důležitým prvkem budovy, protože plní ochranné funkce a je zodpovědná za vizuální efekt. Výběr správného typu fasády je třeba dobře promyslet a nejlépe konzultovat s odborníky. Odvětrávané fasády se od tradičních fasád liší přítomností větracích štěrbin, které umožňují proudění vzduchu mezi vrstvami. Tento způsob tvorby fasád se také nazývá lehká suchá metoda. Na nosnou stěnu se montuje k tomu určený rošt z desek, kovových profilů nebo pásů. Mezi prvky mřížky jsou umístěny desky zodpovědné za tepelnou izolaci - může to být mimo jiné polystyren nebo minerální vlna.

Zajímavé je, že nejsou lepeny lepidlem, ale pouze fixovány hmoždinkami. Dalším krokem je instalace vrchní vrstvy - to se provádí pomocí speciálních spojovacích prvků nebo způsobem stanoveným výrobcem. V každém případě by při instalaci krycích prvků měla být ponechána mezera mezi izolační vrstvou a obkladem. Pohyb vzduchu v mezeře umožňuje odvod vlhkosti v ní nahromaděné. Poslední, dokončovací vrstva může být ve formě vláknocementových desek, keramiky, přírodního kamene, HPL laminátů, desek, kompozitů, ale i dřevěných a dřevu podobných obkladů.  

Provětrávaná fasády

Více o nás, našich službách na webu:

https://www.zelenyprojekt.cz/

 

 

Náhodné inzeráty

Ostravakzobak
Filip Eisner
Martin
Robin
ivan26
Sovič

Poslední komentáře