SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Jak navrhovat provětrávané fasády

Odvětrávané fasády zajišťují vysoký tepelný komfort v objektu v zimních, ale i v letních měsících. Zvláštní pozornost však vyžaduje návrh a konstrukce vzduchové dutiny uvnitř konstrukce. Co je důležité při návrhu provětrávané fasády? 

Jaké procesy probíhají uvnitř provětrávané fasády

První - přirozená konvekce - je mechanismus nebo typ přenosu tepla, ve kterém pohyb nevytváří žádný vnější zdroj, jako je vítr, ale kvůli rozdílům v hustotě vzduchu v důsledku teplotní amplitudy. V rámci přirozené konvekce je přijímá vzduch obklopující tepelné zdroje, čímž se stává méně hustým a cestuje nahoru. Na jeho místo vstupuje chladný vzduch otvory ve spodní části ventilační mezery a poté se ohřívá a vytváří tepelný proud.

Zatímco přirozený pohyb vzduchu ve větraných fasádách umožňuje udržovat konstrukci v suchu, nucená konvekce může mít negativní dopad na tepelnou účinnost celé izolace. Za posledně jmenovaný proces je zodpovědný vítr, který vytváří tlakový gradient v tělese budovy. Při nucené konvekci mohou současně nastat dva jevy:

  • infiltrace vzduchu stěnami v závislosti na tlakovém spádu na konstrukci a její těsnosti,
  • pronikání vzduchu do konstrukce způsobené tlakovým spádem ve větrací mezeře a také mírou propustnosti větru a tepelné izolace pro vzduch.

Náhodné inzeráty

Renca
Honza
Honzik
maryderrik
Zoran Planinčič
Bach Robert

Poslední komentáře