SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Oprava poškozených autoskel

Oprava poškozených autoskel - Oprava čelního skla v autě je zaměřena na zlepšení viditelnosti a estetiky a také na ochranu před dalším praskáním z místa poškození. Opravitelnost závisí na druhu a místě poškození. Čelní sklo je zodpovědné až za 30 % konstrukční pevnosti vozu. Správná funkce airbagu spolujezdce závisí na stavu čelního skla, protože poskytuje podporu airbagu při jeho aktivaci. Proto musí všechny opravy zaručit jeho původní pevnost. Nedoporučuje se však opravovat sklo auta, jehož poškození má podobu podélné praskliny. Oprava prasklého skla prováděná jako  lepení skla, jehož poškození je ve formě protáhlé praskliny  , se nedoporučuje .

Nejčastějším poškozením je bodové poškození. Náraz kamene způsobuje různé druhy  odštípnutí . Takové čipy mají různé tvary a průměry. Většinu z nich  lze úspěšně opravit . Běžně jim říkáme „oko“ a pokud toto „oko“ nemá další podélné praskliny, máme šanci na účinnou a bezpečnou opravu autoskla . Dobře provedená oprava bodového poškození očka dodá sklu v autě až 95% jeho původní pevnosti a ochrání ho před dalším praskáním. Po takové opravě má ​​zákazník právo očekávat, že obdrží písemnou záruku za provedenou službu .

Opravu je důležité provést co nejdříve po vzniku poškození, protože místo s „okem“ se rychle zaplní nečistotami. To znesnadňuje odstranění vady skla a zhoršuje se průhlednost v opravovaném místě. Časem, když opravu odkládáme, se může objevit prasklina, která tomu úplně zabrání. Čelní sklo je za jízdy vystaveno vibracím a namáhání. Čelní sklo je navíc laminované, tedy skládá se ze dvou vrstev skla. Čip se objeví na vnější vrstvě, která má jinou teplotu než vrstva na vnitřku vozu. Jsou patrné zejména v zimě a v létě.

Oprava autoskel 

Více o nás na našem webu https://www.skloopravy.cz/

 

Náhodné inzeráty

Eddie
Fandarocker
Bertik
Dannycze
maryderrik
Mára

Poslední komentáře