SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Likvidace společností levně

Likvidace společností levně - Jak dlouho trvá výmaz sro?

V předchozím článku jsme psali o  zrušení společnosti a jejím vstupu do likvidace, také jsme psali, jaké změny nastávají ve zdaňovacím období při vstupu společnosti do likvidace, a dnes zodpovíme odpověď na další otázku, která zajímá mnoho našich klientů, a to jak dlouho trvá výmaz společnosti, resp. jak rychle lze z obchodního rejstříku vymazat sro či jinou obchodní společnost?

V tomto článku se budeme zaměřovat na nejrychlejší legální způsob zrušení společnosti bez závazků vůči státním orgánům, resp. obchodním partnerům, zejména tedy na případy, kdy se podnikatel rozhodne, že již dále nechce podnikat a rozhodne se svoji obchodní společnost zlikvidovat. Takovým způsobem je zrušení společnosti s likvidací.
První fáze

Prvním krokem je přijetí rozhodnutí o vstupu společnosti do likvidace . Tímto krokem celý proces začíná, a od tohoto momentu můžete začít uvažovat o délce výmazu společnosti. Samotná příprava prvního kroku a zápis likvidace do obchodního rejstříku může trvat přibližně týden . Den vstupu společnosti do likvidace však nastane již dnem podepsání rozhodnutí o zrušení společnosti, čili ve většině případů obchodní rejstřík zapíše vstup společnosti do likvidace zpětně, k datu přijetí rozhodnutí . To platí v případě, že v rozhodnutí nebylo určeno pozdější datum vstupu společnosti do likvidace. V rozhodnutí však nelze určit jako datum vstupu do likvidace dřívější den, než je den přijetí samotného rozhodnutí.

Náhodné inzeráty

Pino
Honzik
Bach Robert
Eddie
Ostravakzobak
Filip Eisner

Poslední komentáře