Oprava poškozených autoskel - Kdy je možná oprava čelního skla?
Nedivte se, že když na čelním skle uvidíte nějakou vadu nebo třísku, mechanik vám odmítne opravu. Proč tomu tak je a v jakých situacích se čelní sklo opravuje?
Za prvé, můžete opravit čelní sklo v autě, pokud je poškození poměrně čerstvé. Souvisí to s procesem odsávání nečistot a vlhkosti z vnitřku poškození a také s možností šíření trhliny. Oprava skla je možná v situacích, kdy poškození není větší než 20 mm v průměru a není delší než 20 cm. V některých situacích technika opravy autoskel znemožňuje opravit i takové nedokonalosti, takže konečnou odpověď uslyšíte v garáži.
V jakých situacích není možné opravit třísky na skle?
Jak bylo uvedeno výše, pokud se tříska v posledních dnech nevytvořila, je nepravděpodobné, že by ji mechanické zařízení odstranilo. Není to ale jediná situace, kdy není možné sklo opravit a nalepit. Specialista nebude souhlasit s opravou také v případě:
- poškození, které je před očima řidiče. Pryskyřice spadlá do dané trhliny zůstává viditelná a může bránit účinnému řízení vozidla;
- poškození až po těsnění. Pak to také nejde opravit a jediné, co zbývá, je vložit novou hru;'
- velké množství škrábanců, rozstřiků na čelní sklo vozidla. Rostliny se nerozhodují opravovat čelní skla, když je jich hodně.
Číst dále...